с. Преображенка. КЗДО "Преображенський ясла - садок "Квіточка"

СВІЙ КРАЙ ЗНАТИ – НАРОД ШАНУВАТИ

Діти повинні жити у світі

краси,гри,казки,музики,

малюнка,фантазії,творчості

В.О.Сухомлинський

Майже півстоліття Преображенський дошкільний навчальний заклад «Квіточка» веде своїх вихованців у світ Добра,Краси і Любові,які надалі стануть фундаментом всього їхнього життя

В дитячому закладі працювали і працюють досвідчені вихователі  Щобак Н.І.,Курінна М.О..Нестеренко Т.В.,Гришко В.В.,Захарій С.М. у них склалась певна система і стиль у роботі з дітьми та їх батьками . Працівники закладу завжди будували і будують доброзичливі ,теплі,приязні стосунки з дітьми,що базуються на довірі один до одного,взаємоповазі . Головний принцип роботи педагогів  «Квіточки» виховання добром на духовних та культурних засадах рідного народу. З метою проведення змістовної роботи з дітьми в закладі створено відповідні умови і належне розвивальне середовище :іграшки,обладнання. Дошкільнята природно входять у духовний світ національних традицій ,фольклорних фестивалів ,родинних свят. В них , як в український віночок ,вплітається народне слово,мелодійна пісня,жвавий таночок,чарівна казка,які розкривають безмежний світ людської уяви,полонять серце дітей і дорослих.

В «Квіточці» традиційно проводиться цикл народних свят : Покрови,Святого Миколая , різдвяно- новорічне свято «Три празники в гості»,Масляна,Стрітення,Великдень,Трійця,Івана Купала та Спаса . На святах діти дізнаються про побут і життя пращурів,залучаються до одвічних реліквій,традицій . Готуючись до свят ,педагоги перетворюють зал в святково прибрану українську оселю. Вишита скатертина  ,рушники,піч,посуд,речі домашнього вжитку оздоблені петриківським розписом ,сприяють відродженню національної духовності . Діти з гідністю одягають національний одяг,відтворюють ігрові сюжети з історичного минулого . Через художні образи в дитячі душі потрапляють краплини духовності ,причетності до народної культурної спадщини.

У «Квіточці» особливо важливою є спільна творчість батьків та дітей . Бесіди з батьками свідчать про те,що в більшості сімей дорослі захоплюються виконанням різних художніх виробів.Батькам було запропоновано взяти участь у творчих тематичних виставках:  «Майстри – золоті руки»(плетіння , вишивка,народна іграшка») «Фантазуємо разом»(природний матеріал) . Велику радість і багатство вражень принесли дошкільнятам творчі виставки робіт,що були виконанні спільними зусиллями батьків і дітей . Це допомогло малюкам відчути ,що їхня творчість тішить не тільки їх самих,а й захоплює оточуючих .

Дошкільний вік – це час виховання дитини,формування його духовно – моральних цінностей . Наші малята розумні , талановиті  , ми радіємо за них , і за те що знайшли свій шлях до серця дитини ,вчимо її дивитися на світ не лише розумом ,а й серцем ,почуттям.